Με ένα πέναλτι που εκτέλεσε ο ‘Αγγελος Γιατράς στο 84′ ο Παναρκαδικός απέδρασε σήμερα το απόγευμα από το Μαχαιράδο με τους τρείς βαθμούς της νίκης και ετοιμάζεται για το μεγάλο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τη Νέα Σάντα.

Ο Κεραυνός ευτύχησε να προηγηθεί με τον Αντώνη Σκιαδόπουλο στο 11′ άλλα με τέρματα των Ψάρρη και Κλάδη ο πρωτοπόρος Παναρκαδικός πήρε κεφάλι στο σκορ με 1-2 που ήταν και το αποτέλεσμα του Α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια με σκόρερ τον Γιαννούλη στο 72′.

Στο 84′ σε μια φάση μέσα στην περιοχή του Βουγιάτου ο Κοριανίτης σφύριξε πέναλτι για χέρι αμυντικού του Κεραυνού,την εκτέλεση ανέλαβε ο Αγγελλος Γιατράς που ευστόχησε δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Η ΑΕΖ νίκησε με 3-0 τα Πηγαδάκια και σκαρφάλωσε στην 3η θέση της βαθμολογίας έχοντας κάνει και το ρεπό της,ενώ η Λιθακιά επικράτησε με 4-1 του ΑΕ Κοιλιωμένος/Αγ. Λέων.

Στους Αμπελόκηπους η ΑΕ Βασιλικού επιβλήθηκε με 2-1 επί του Αργασίου.

Στα άλλα παιχνίδια ο Βασιλικός κέρδισε το Αργάσι 2-1. Η ΑΕΖ περασε έυκολα με 3-0 από τα Πηγαδάκια κερδίζοντας την Δόξα, ενώ η εταιρη Δόξα Λιθακιάς κέρδισε τον Κοιλωμένο με 4-0