Μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε τους υπεύθυνους του γνωστού γυμναστηρίου ICON GYM στην Οδό Στραβοπόδη και Αρτέμιδος στη Ζάκυνθο, με τον καλύτερο παίχτη της Ευρώπης για τη σεζόν 2022/23 Σάσα Βεζένκοβ να επιλέγει τη γνωστή επιχείρηση των Σπύρου Λειβαδιώτη και Νίκου Θεοδωρίτση για να κάνει το πρόγραμμα της εκγύμνασης του ενόψει των αγωνιστικών του υποχρεώσεων στο

Περισσότερα

Μια άνετη νίκη και μάλιστα με ευρεία διαφορά 35 πόντων πέτυχαν οι κορασίδες της ΑΓΕΖ οι οποίες επέστρεψαν με το ροζ φύλλο αγώνος από την Πάτρα όπου και επικράτησαν άνετα της Ολυμπιάδας με σκορ 30-65. Αξίζει να αναφερθεί ότι την αποστολή δεν ακολούθησε η αρχηγός Ζαρκάδη λόγω ασθένειας. Παρόλα αυτά, οι μικρές αθλήτριες της Ένωσης

Περισσότερα

Μια οδυνηρή ήττα που μοιάζει καταδικαστική για την προσπάθεια παραμονής στην Α2 ΕΣΚΑΗ υπέστη η ΑΓΕΖ στο Κλειστό της Παναγούλας από την αντίστοιχη του Ίφιτου Πύργου με σκορ 57-64. Το παιχνίδι επί της ουσίας κρίθηκε μετά από ένα κακό δεύτερο δεκάλεπτο όταν και το ισόπαλο πρώτο δεκάλεπτο (13-13) μετατράπηκε σε σοβαρό προβάδισμα των φιλοξενούμενων που

Περισσότερα

Μια πραγματική “βόμβα” ετοιμάζει η ΑΓΕΖ που όπως προαναγγέλλει μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της (agez.gr) θα φέρει στο νησί για το 1ο Πασχαλινό της καμπ έναν από τους κορυφαίους προπονητές της Ευρώπης. Ο λόγος για τον Γιάννη Σφαιρόπουλο που θα δώσει το παρών σε ένα σημαντικό μπασκετικό γεγονός το οποίο θα ξεκινήσει τη Μεγάλη Δευτέρα

Περισσότερα

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ανδρική ομάδα της ΑΓΕΖ. αφού κέρδισε την Κυριακή 19/06/2022 την αντίστοιχη ομάδα του Ποσειδώνα παραλίας. Εμφανής η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων, με αποτέλεσμα άνετη επικράτηση της ζακυνθινής ομάδας με σκορ 60-35. Τα δεκάλεπτα :16-6, 16-14, 19-2, 9-13 Α.Γ.Ε.Ζ (Νέγκας):Θεοδωρίτσης 10, Πέττας 8, Δημησιάνος

Περισσότερα

Έναν πολύ σημαντικό αγώνα έδωσε η ανδρική ομάδα της ΑΓΕΖ μπάσκετ την Κυριακή 22/5  στο κλειστό της Παναγούλας αντιμετωπίζοντας  την νεανική και αξιόλογη ομάδα των νέων Γλαύκου. Αν και στο πρώτο δεκάλεπτο η ζακυνθινή ομάδα,  προηγήθηκε με σημαντική διαφορά, στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Γλαύκου ισορρόπησε τον αγώνα και το ημίχρονο έληξε με 29-28.

Περισσότερα

Ένα σπουδαίο αγώνα από πλευράς σημαντικότητας παρακολούθησαν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο κλειστό της Παναγούλας μεταξύ της ανδρικής ομάδας μπάσκετ της Α.Γ.Ε.Ζ με την αντίστοιχη το Βαρθολομιού. Η ομάδα του Βαρθολομιού, νεανική και φιλόδοξη έχει πραγματοποιήσει μεταγραφές και μέχρι πριν τον αγώνα ήταν αήττητη στην κατηγορία .Έτσι λοιπόν προσήλθε στην Ζάκυνθο με σκοπό και μόνο

Περισσότερα

Μπορεί να ήταν αγχωτική αλλά ήταν νίκη και μάλιστα σημαντική το αποτέλεσμα της προσπάθειας, που κατέβαλε η ανδρική ομάδα της ΑΓΕΖ μπάσκετ  στον εκτός έδρας αγώνα της με τον Τρίτωνα Πατρών το Σάββατο 5/2/22. Παρότι ο Τρίτων είχε ενισχυθεί με μεταγραφές και ενώ οι ζακυνθινοί  παίκτες μας είχαν χαρακτηριστική αστοχία, ο αγώνας πήγαινε πόντο πόντο

Περισσότερα

Το Σάββατο, η αντρική της ΑΓΕΖ μπάσκετ  ομάδα πέτυχε μεγάλης σημασίας νίκη εναντίον του Σείριου Πατρών, ο οποίος ήταν πρώτος στη βαθμολογία με τελικό σκορ 71-79. Η ζακυνθινή  ομάδα  απέδωσε εκπληκτικό μπάσκετ τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση παρουσιάζοντας τον καλύτερο εαυτό της. Όλοι οι παίκτες της απέδωσαν στο μέγιστο των δυνατοτήτων τους και

Περισσότερα

Θετικό πρόσημο είχε ο απολογισμός του Σαβ/κου για τα τμήματα της ΑΓΕΖ στο μπάσκετ. Δύο νίκες για την παιδική και ανδρική ομάδα και μια ήττα για τις κορασίδες Η παιδική ομάδα ταξίδεψε στην Πάτρα το Σάββατο για το εξ αναβολής παιχνίδι με την Ε.Α. Πατρών όπου και επικράτησε με τελικό σκορ 53-80. Τα δεκάλεπτα του