Την άποψη τους για το ισόπαλο 1-1 με το οποίο ολοκληρώθηκε η “μονομαχία” του δημοτικού σταδίου ανάμεσα στον Α.Ο. Τσιλιβή και τον ΠΑΟ Βάρδας κατέθεσαν μετά το τέλος της αναμέτρησης οι τεχνικοί των δύο ομάδων. Ο Πέτρος Τσούκλης (φωτό) στάθηκε στην συνολικά κακή απόδοση της ομάδας του η οποία όμως πάλεψε μέχρι το τέλος παίρνοντας την ισοπαλία ενώ ο Ντίνος Σπυρόπουλος τόνισε ότι έμεινε ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιχτών αλλά όχι από το τελικό αποτέλεσμα ενώ έκανε και παράπονα για τη διαιτησία του ρέφερι Ρέκκα. Αναλυτικά:

Πέτρος Τσούκλης (Προπονητής Α.Ο. Τσιλιβή): “Ήταν πιστεύω τα χειρότερα 85 μας λεπτά στο φετινό πρωτάθλημα. Είχαμε τις απουσίες που δυστυχώς φάνηκαν κατά τη διάρκεια του ματς, παρότι εκτός από το γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο αντίπαλος δεν μας έκανε κάποια σημαντική ευκαιρία. Ξέραμε ότι η Βάρδα είναι αρκετά ικανή στις στημένες φάσεις και έτσι ήλθε το πρώτο γκολ επί της ουσίας. Στο 85′ πήραμε ένα πέναλτι το οποίο και χάσαμε πριν φτάσουμε στην ισοφάριση ενώ στο τέλος θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει ακόμη και τη νίκη. Η προσπάθεια συνεχίζεται μιας και έχουμε φτιάξει μια καλή ομάδα που θα παλέψει σίγουρα όλα τα παιχνίδια μέχρι και το τέλος”.

Ντίνος Σπυρόπουλος (Προπονητής ΠΑΟ Βάρδας): ” Η αλήθεια είναι ότι έγινε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με δύο καλές ομάδες της κατηγορίας. Στο πρώτο ημίχρονο ευτυχήσαμε να φέρουμε το παιχνίδι στα μέτρα μας αφού ελέγχαμε το ρυθμό και πετύχαμε ένα τέρμα.Στο δεύτερο ο αντίπαλος είχε υπέρ του τον αέρα και πίεσε λίγο την άμυνα μας με κάποιες μακρινές μπαλιές, όμως αυτό που μας μένει είναι η στεναχώρια για το γκολ το οποίο δεχτήκαμε στο 90+5′. Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από τα παιδιά και τη μεγάλη προσπάθεια που έκαναν σήμερα παρότι είχαμε την πίεση του αποτελέσματος μετά την ισοπαλία που φέραμε με τον Παναργειακό στο προηγούμενο παιχνίδι. Αυτό που θα ήθελα να σχολιάσω αν και δεν θέλω να ασχολούμαι γενικά ήταν κάποιες διαιτητικές αποφάσεις. Ένα πέναλτι που δε μας δόθηκε στο πρώτο ημίχρονο που ήταν κραυγαλέο και οι πάρα πολλές καθυστερήσεις στο τέλος του ματς. Όμως αυτά γίνονται στο ποδόσφαιρο και είναι αυτά που φέρνουν τον κόσμο στα γήπεδα. Δημιουργούμε πολλές φάσεις και δεν τις τελειώνουμε, κάτι που έγινε και σήμερα με το Βαζ και τις δύο μεγάλες φάσεις που είχε και δεν σκόραρε.