Ολοκληρώθηκε και η 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου. Στο μεγάλο ματς που έγινε στο γήπεδο των Αμπελοκήπων, ο Α.Σ. Ρόϊδου κέρδισε τον ΑΟ Κατασταρίου με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, έχασαν μοναδικές ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ. Κατάφεραν να προηγηθούν με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Πίσκοπου. Ένα πέναλτι που πήρε ο Μούστα αφού ανατράπηκε από τον Φιλιά. Το κτύπησε ο Πίσκοπος ο διαιτητής όμως έδωσε επανάληψη καθώς είχαν μπει παίκτες εντός περιοχής και την 2η φόρα ο συγκεκριμένος παίκτης έκανε το 0-1 για την ομάδα του. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν με δύναμη και κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν με τον Άκη Κάρδαρη σε 1-1 και λίγο αργότερα ο Ρεντιόν Ελέζι με ωραία κεφαλιά έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ>>>

Στο άλλο ματς, ο ΑΟ Τσιλιβή πέρασε εύκολα το εμπόδιο του ΑΠΣ Ζάκυνθος με 8-0. Τα γκολ για τους κόκκινους πέτυχαν οι Μαλαφούρης (3), Μαλούχος (2), Μαλλιάς, Φεράτι, και ο νεαρός Γούπος. Το Τσιλιβή μετά από αυτή τη νίκη παραμένει στην κορυφή και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος.