Με το δεξί μπήκαν στο νέο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας του 4ου ομίλου τα κορίτσια της Δόξας Πηγαδακίων στο εξ΄ εναβολής ματς για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ζακυνθινή ομάδα κάνοντας καταληκτική εμφάνιση έφερε τούμπα το ματς και από εκεί που έχανε 2-1 κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη με 4-2 από την Δόξα Πουλακίδας (ομάδα ΕΠΣ Αργολίδας).

Η Δόξα Πηγαδακίων βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ αλλά η Λομποτέση στο 30΄ ήταν αυτή του έφερε το ματς στα ίσια σε 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πάλι η γηπεδούχος ομάδα πήρε προβάδισμα με 2-1 στο 49΄. Η απάντηση για τις νησιώτισσες ήρθε από την Βουτσινά η οποία στο 60΄ ισοφάρισε σε 2-2. Με καλή ψυχολογία στην συνέχεια και με αυτοπεποίθηση η ζακυνθινή ομάδα έκανε την αντεπίθεση της. Στο 70΄ η Αντιόχου έβαλε για πρώτη φορά την ομάδα της μπροστά στο σκορ κάνοντας το 2-3 και η Μάλκοβα ήταν αυτή που “κλείδωσε” τη νίκη καθώς στο 80΄ διαμόρφωσε το τελικό 4-2 για την ομάδα της Ζακύνθου.

Δόξα Πηγαδακίων (Γιάννης Βερτζάγιας)  Γρίβα, Φασκάϊ, Χριστάνα, Τσουκαλά, Παράσχη Τάνια, Μποτ (60΄ Μάλκοβα), Μόρφη, Βουτσινά, Παράσχη Μαριλένα (70΄ Αρβανιάτκη), Λομποτέση, Αντίοχου